O nas

Firma Eko-Surowce Sp. z o.o. powstała w lutym 2009 roku i jest spółką zależną Grupy Kapitałowej PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konin S.A.

Głównym celem spółki jest zagospodarowanie surowców towarzyszących wydobyciu węgla brunatnego, a także skup materiałów złomowych i obrót odpadami.

W swojej ofercie posiadamy paliwa stałe oparte na potencjale PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konin, brykiet z węgla brunatnego, węgiel kamienny oraz materiały sypkie tj.: piaski, żwiry, ziemia nakładowa, humus, iły, a także ksylit i głazy narzutowe (w ramach zapotrzebowania rynku kamieniarskiego, zajmujemy się również obróbką głazów narzutowych).

Jeśli chodzi o odpady, złom i surowce wtórne to podstawowym przedmiotem naszej działalności jest ich odzysk, przerób, skup, obrót oraz transport. Zajmujemy się także profesjonalną kasacją obiektów, maszyn i urządzeń o konstrukcji stalowej i betonowej.

Ponadto, nasza spółka dysponuje dużym potencjałem pozyskania biomasy pochodzenia rolnego w wyniku zagospodarowania przedpola odkrywek. Obecnie prowadzimy tam plantacje słonecznika bulwiastego (topinambur). Natomiast na gruntach rolnych przeznaczonych pod tereny górnicze prowadzone są uprawy zbóż długosłomiastych.

W trosce o klienta oraz w wyniku stałego procesu ulepszania i rozwoju oraz walki o pozycję na rynku metalurgicznym firma Eko-Surowce wprowadziła system jakości oparty na normach ISO i otrzymała certyfikat systemu jakości na zgodność z wymogami normy ISO 9001:2008, przyznany przez jednostkę wdrożeniową Lloyd’s Register Quality Assurance.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą!